2016

• występuje na ważnych festiwalach, m.in. Jazzbląg (z Markiem Napiórkowskim i Arturem Lesickim), na festiwalu “Cały Kazio” Marii Czubaszek w Polanicy (z zespołem Wojciecha Karolaka oraz w duecie z Markiem Napiórkowskim), Geyer Music Factory w Łodzi (koncert rodzinny Miśkiewiczów), “Więc wiec!” w Krotoszynie, na Stacji Kutno (wraz z Jackiem Bończykiem i Beatą Przybytek oraz zespołem pod kier. Tomasza Kałwaka śpiewa teksty Jeremiego Przybory napisane do zagranicznych przebojów), na III Międzynarodowym Festiwalu im. I. J. Paderewskiego (Sekstet Nahornego) oraz DeSas Music (z M. Napiórkowskim) i Szczecin Jazz - “Jazz and wine” (z Grzegorzem Turnauem i Markiem Napiórkowskim)

• jako wokalistka bierze udział w ważnych wydarzeniach: 90-tych urodzinach Andrzeja Wajdy (specjalnie przygotowane piosenki i melodie z jego filmów wykonuje na zaproszenie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w warszawskiej Villi Foksal), Gali wręczenia Nagrody im. W. Szymborskiej (z Markiem Napiórkowskim w Operze Karkowskiej), 70-tych urodzinach Marii Szabłowskiej “Pućka z Saskiej Kępy” (z Markiem Napiórkowskim w Muzeum Pragi w Warszawie), wręczeniu Nagrody ZAIKS-u podczas Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (ze swoim zespołem w siedzibie związku), 80-tych urodzinach Jana Ptaszyna Wróblewskiego (z zespołem jubilata w radiowej Trójce), Gali wręczenia nagród "Businesswoman roku - Sukces pisany szminką" (z Markiem Napiórkowskim i Marcinem Wyrostkiem w budynku Giełdy Papierów Wartościowych), uroczystości nadania imienia Jerzego Wasowskiego studiu S-4 (z Bogdanem Hołownią w budynku Polskiego Radia) 

• nakładem firmy Sony ukazuje się składanka “Best of Dorota Miśkiewicz”, na której znajdują się najważniejsze piosenki z jej dotychczasowych płyt, a także inne utwory, m.in. “Um pincelada” (dawno nie publikowany duet z Cesarią Evorą), “Lubię być szczęśliwa” (z Jerzym Wasowskim), “Anna Joanna” (w wersji koncertowej), oraz wcześniej nie publikowana w Polsce “So Gia” (wykonana razem z światowej sławy pianistą włoskim Stefano Bollani’m), a także premierowa piosenka “Bezbłędny”

• jest pomysłodawczynią wielkiego przedsięwzięcia “PIANO.PL”, koncert podkreślający dokonania polskich pianistów ma miejsce 16.05 w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. W cyklu “Dobry Wieczór Jazz” wystąpili wtedy na jednej scenie Leszek Możdżer, Andrzej Jagodziński, Włodzimierz Nahorny, Bogdan Hołownia, Marcin Wasilewski, Krzysztof Herdzin, Michał Tokaj, Dominik Wania, Piotr Orzechowski “Pianohooligan”, Grzegorz Turnau, Tomasz Kałwak, Henryk Miśkiewicz, Lutosławski Piano Duo oraz Atom String Quartet oraz Dorota Miśkiewicz!

• podpisuje kontrakt fonograficzny z firmą Universal Music Polska

• “PIANO.PL” ukazuje się na płycie nakładem firmy Universal, w formatach CD , DVD, Vinyl. To zapis koncertu z najpiękniejszymi piosenkami polskimi w wykonaniu Doroty i plejady pianistów polskich.

• jest nominowana do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii “Osobowość Roku” za koncert i płytę “Piano.pl”

• uczy wokalistów podczas 10-dniowych warsztatów jazzowych Cho-jazz w Chodzieży, a także podczas warsztatu dla studentów wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Gdańsku

• koncertuje w różnych konstelacjach, z Grzegorzem Turnauem, zespołem Kwadrofonik, Markiem Napiórkowskim, swoim zespołem, sekstetem Nahornego, odwiedza najpiękniejsze sale i miejsca koncertowe, m.in: Filharmonię im. Karłowicza w Szczecinie, Filharmonię Narodową w Warszawie, Europejskie Centrum Muzyki K. Pendereckiego w Lusławicach, Filharmonię Śląską, Aulę UAM w Poznaniu, Teatr Królewski w warszawskich Łazienkach, Salę Koncertową Mediateka w Tychach, salę kameralną NOSPR (Wtorkowy Klub Jazzowy), Piwnicę pod Baranami i Rynek Główny w Krakowie, Operę Krakowską, Teatr Stary w Lublinie, Teatr Sztuk w Jaworznie,  Muzeum Plakatu w Wilanowie (Warszawa), Dziedziniec Fabryki Geyera w Łodzi, Rynek w Krotoszynie, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Gelerię El w Elblągu, Teatr Ziemi Rybnickiej, Centrum Idei ku Demokracji w Łodzi, Operę i Filharmonię Podlaską, Teatr Zdrojowy w Polanicy, Winnicę Turnau, Jazz Cafe w Łomiankach, Stary Melanż w Gdańsku, Czerwony Fortepian w Kielcach, Kuźnię Kulturalną, Villę Foksal, Teatr Polonia, Teatr Muzyczny Roma, 12on14 Jazz Club w Warszawie; a także domy kultury w Namysłowie, Nowej Soli, Skierniewicach, Tarnowie, Jarocinie czy Bielsko-Białej…