Koncert Kiedy ręce odpadną od wierszy" - ZOBACZ
Warszawa 2004

Pomysł zorganizowania koncertu piosenek do wierszy Zbigniewa Herberta zrealizowany w 80-tą rocznicę urodzin tego wspaniałego poety i dramatopisarza. Wyemitowany został na Święto Zmarłych.
Muzyka Grzegorza Turnaua do wierszy Herberta. Dorocie przypadł w udziale wiersz „Zobacz”, który rok później ukazał się na płycie Turnaua „11.11".


„To było chyba najbardziej „kulturalne” przedsięwzięcie w jakim brałam udział. Wiersze, muzyka Grzegorza, bogata instrumentacja. „Zobacz” to wiersz, utwór, w którym człowiek zakochuje się powoli ale za to na zawsze. Po tym koncercie Grzegorz zwracał się do mnie per „anioł”. Teraz zwraca się jeszcze inaczej, ale to zdradzę dopiero po innym koncercie, który dopiero nastąpi… Z anegdot mogę powiedzieć, że miałabym tam super fryzurę, gdyby nie pewien fakt. Otóż pojechałam do Kacpra Rączkowskiego, aby mnie uczesał. Posklejał mi włosy w atrakcyjne pasma. Gdy dojechałam do Filharmonii, zdałam sobie sprawę, że mam na sobie sweter z wysokim, obcisłym golfem… Po jego zdjęciu niewiele uchowało się ze świetności fryzury :-)”

← Wróć do video